Актуална информация за Световното първенство по борба за юноши и девойки по свободна и класическа борба

Световното първенство по борба за юноши и девойки по свободна и класическа борба бе официално открито на 13 август със приветствие към участниците от шефът на Международната федерация по борба (ФИЛА) Ненад Лалович (Сърбия), спортният министър Мариана Георгиева, както и президентът на Българската федерация по борба Валентин Иорданов. В столицата ни са дошли над 600 състезатели от 58 държави. В първите два дена се проведоха схватките в класическия стил, след което последва надпреварата при девойките, а през уикенда ще са борбите при свободняците.

Руските борци станаха първи в отборното класиране на световното в класическия стил. „Сборная“ оглави подреждането с 65 точки. Втори е тимът на Азербайджан с 47 т., а трети са Иран с 42. България остана на 18-то място с 8 т., колкото имат и отборите на Египет, Узбекистан и Молдова. Радослав Василев донесе първи медал за България. В малкия финал при 60-килограмовите, националът се пребори за отличието след технически туш със 7:0 срещу южнокорееца Чеол Жоанг, сребърен медалист от шампионата на Азия за кадети през 2010-а. Световното първенство по борба за юноши и девойки по свободна и класическа борба ще продължи до 18 август 2013г. Входът за зрителите е свободен.